S polovinou srdce

19. ledna 2011 v 17:05 | Berenika |  Jednorázovky
Hp jednorázovka na přání pro Annet. Konečně jsem jí dopsala, konečně. Měla jsem starý návrh. Dlouhý návrh. Ale zmačkala jsem ho a hodila do koše, protože jsem nestačila počítat pravopisné chyby a už se mi po přečtení ani nelíbil. Takže výsledek je krátký a pořád... Zkrátka jsem nikdy nepsala o Jamesově školní době. Je to prostě... Jiné - raději to po sobě nebudu číst. Doufám, že se bude líbit. Vaše Berenika


Zkrátka to bylo pohádkové.
Více než pohádkové. Doufal, že to tak i skončí. Kdby jen věděl... Pozorovala ho zpod přivřených víček. Smaragdové oči přejížděly po jeho tváři.
,,Severusi?"
,,Mmmm..."
Rozesmála se. Seděla mu na klíně, rudé vlasy v milých hrátkách jarního větru rozevláté do všech stran. Byla v pokušení zavřít oči stejně jako on a stejně jako on předstírat spánek a užívat si vzájemnou přítomnost. A mimo jiné i přitažlivost. Pokusila se vstát, ale přitáhl jí zpátky k sobě a usmál se. Byla jedna z mála lidí, kteří ho viděli rozesmátého. Líbilo se jí, jak zářil, když byla s ním. Nejdřív byli nejlepší přátelé. Potom víc než to. Příliš toužila po společné budoucnosti, než aby si uvědomila, jak je ostatní začnou odsuzovat. Možná, že to trochu diskriminovalo i jí, ale on neměl vůbec žádné přátele.Spíš nepřátele.
,,Lily?",,Jamesi?" překvapeně zvedla hlavu, když se postavil před slunce, jež jí svítilo do očí.
Chlapcovy oči se rozzářily povýšeným úsměvem a ona se zamračila. Proč ho oslovila jménem?
,,Pottere, jelikož předpokládám, že něčemu jako ,,odejdi" rozumět nebudeš, řeknu ti tedy, abys vypadl." Severus se usmál a naschvál jí ještě obejmul kolem pasu na důkaz svého trumfu. Rudovláska ale měla svou hlavu a vytrhla se mu.
,,Kde máš partu, Pottere?" zavrčel její přítel a snažil se nevěnovat pozornost ztrátě své už tak nicotné autority.
,,Tady." ozvalo se za Severusovými zády.
Spěšně stal. Ani si nevšiml, jak Lily s pohrdavým úsměvem posbírala své knihy a obloukem se vyhnula nejen Potterově partě, ale i jemu.
Malý tlustčí kluk se postavil za silnějšího Jamese a další dva si stoupli vedle něj. Nutno říct, že chlapec se světlými vlasy měl neútočný postoj. Zjevně nesouhlasil s tím, co se dělo a šel tam jen proto, aby zabránil blížící se katastrofě. Jakmile ale odložil knihy, které stejně jako Lily nemohl nechat ležet dál než metr od sebe, už se hádali.
Rudovlasý cíl jejich zájmu se zastavil v polovině cesty k hradu a rozběhl se zpátky.
Bylo jich víc. A Severus byl sám. Její přítel byl sám.
Něco křičela, ale neslyšeli ji.
Proklínala Jamese Pottera. Nenáviděla ho.
,,Severusi!" vykřikla, když dorazila k nim a vytasila svoji hůlku.
James se zamračil.
,,Nepleť se do toho."
,,Ty arogantní, bezcený..."
,,Máš mě ráda?"
Vydechla. Jak jí vždycky dokázal odzbrojit.
,,Obdivuji Tvoji bezmeznou hloupost, Pottere."
,,A kdo chce vidět Severuse bez kalhot?" vykřiknul tmavovlasý chlapec vedle Jamese a jediným kouzlem zmijozelského samotáře odzbrojil.
,,Severusi..."
Její hlas se ztratil ve výkřiku jejího přítele.
Zmlkla a v hlavě jí zněla jen dvě slova z jeho věty.
Mudlovská šmejdko... Šmejdko...
Z očí se jí jako na povel začali řinout slzy. Nekontrolovatelně... Nemožně rychle...
Otočila se a utíkala. Nevěděla kam ani proč. Nevěděla nic...
,,Lily!" volal na ní, chtěl za ní běžet, ale věděla, že ho nenechají.
I potom se jí tisíckrát omlouval. Nemohla. Nemohla přijmout ani jednu z omluv.
Nedokázala to...

,,Luciusi?" zavrčel odhodlaně.
,,Hmmm...?"
Aristokrat se znuděně otočil na neoblíbeného člena své koleje.
,,Co chceš?"
,,Chci mezi smrtijedy."
Plavovlasý chlapec se s posměšným úsměvem narovnal.
,,Ty?"
,,Nevěříš?"
Chladný smích mladšího Severuse trochu uzemnil, ale nebyl by to on, aby ustoupil.
Neměl pro co žít. Chtěl být co nejdřív zemřít a tohle byl, jak slyšel, prakticky nejlepší prostředek hned po možnosti bojovat spolu s Pottrem. Jenže Potter měl Lily. Jeho Lily...
Netušil, že po nějaké době se stane to, v co doufal.
Zemře, ale jen zčásti.
Jen jedna část jeho srdce - ta méně chladná - odejde spolu s jedinou bytostí, kterou si kdy pustil k tělu.

,,Sbohem." zašeptal starší kouzelník a ještě naposled se zadíval do okna. Nepříjemná tvář tety Harryho Pottera se šklebila na jeho strýce. Nebo snad na televizi... Ale což. Žádný rozdíl v tom vlastně nebyl. 
,,Albusi." černovlasý kouzelník s věčně zamračenou tváří se na něj nesouhlasně podíval.
,,I když ho necháš vyrůstat tady, bude jako jeho otec. Zradí."
,,Nevíš, jestli zradil, Severusi."
,,Zradil!" vyprskl nejnovější bradavický profesor.
A Albus Brumbál přikývl. Přikývl, aby mu ulehčil tu ztrátu poloviny srdce.
Muselo to hodně bolet, to věděl.
Jenže nevěděl, že jakmile se přemístil pryč, Severus Snape se sebezapřením provedl drobnou úpravu tváře miminka zabaleného do světle bílé, jen trochu zaprášené, pokrývky.
,,Budeš jako tvůj otec." ušklíbl se.
,,Budeš si myslet, že jsi jako on... Harry..." zašeptal.
Snad mu v té chvíli chtěla samovolně sklouznout z hlubokých, černých očí, slza, ale on jí jediným mrknutím odehnal. Odehnal ji, stejně jako vzpomínky. Vzpomínky na jeho milovanou Lily... Na Lily, která mu odpustila. Na Lily, kterou miloval stejně jako svého syna. Vlastně ne. Ne jako svého syna. Teď už jako syna Jamese Pottera.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nel-ly Nel-ly | Web | 20. ledna 2011 v 2:18 | Reagovat

Nemám ráda povídky, kde jsou Lily a Severus víc než přátelé (a překvapivě jsem v téhle "diskuzi" dneska už po třetí). Protože autor to většinou z kopá a udělá z toho průměrnou slaďárnu... Mě to přijde neposkvrněné, tragické a vůbec... ALe to je každého názor a neznamená to, že se mi to svým způsobem nelíbilo, jen děkuji, ež to bylo takhle krátké.
Co mi ale vadí jsou dvě základní věci.. Jsi skvělá autorka, i když hodně mladá, a tak jsi schopná přecházet ze špatných zvyků ohledně psaní (jak už jsem si všimla u jednotlivých řádků), tak i gramatiky.
Pár chyb má každý, překlepů je tady snad víc, než v tvých obvyklých povídkách, ale ani na to nehledím, co mě ale ubíjí je:

,,Obdivuji Tvoji bezmeznou hloupost, Pottere."
Proč "Tvoji" proč? Prot, u Merlina, velké T? Kde jste to vzali? Je to hovadina... Jediné,kde se velké používá je v dopisech neosobního rázu a to jen u "Vás, Vaše, atd." a když už, tak "Vaše veličenstvo", ale nikdy ne "Tvůj"... bolí mě z toho hlava.

Za druhé... jí, jí, jí... máš to jen v téhle povídce asi pětkrát špatně a je to chyba, která je hodně častá a kterou jsem si sama prošla.

Koho co, 4. pád - ji. Chce ji.
Komu čemu, 3. pád - jí.

Vydechla. Jak jí vždycky dokázal odzbrojit.
,,Obdivuji Tvoji bezmeznou hloupost, Pottere."

v první větě to máš špatně a hned v druhé má tvoji (až na to velké příšrné T), což je dobře... když si na to budeš chvíli dávat pozor, zjištíš, že ta chyba se brzy sama od sebe vytratí...

(kdybys u mě viděla něco podobného, jen do mě ;-) myslím, že kritika pomůže mnohem víc, než kdybych napsala "pěkné" a nechala to být, hlavně když máš dost šancí to spravit)

2 Lady Vivianne Lady Vivianne | 20. ledna 2011 v 12:06 | Reagovat

[1]: :) To je velmi úsměvné...Sama píšeš, jak ti vadí velké T (které je mimochodem gramaticky správně), a do věty ,,Prot, u Merlina, velké T?" napíšeš místo ,,Č" ,,T"? Nechápu...kritika je dobrá věc, vím to, protože sama píšu povídky, ale co je moc, to je moc. Připadáš mi trochu, nic ve zlém, jako pěkná cíťa.

Jinak Ber - já mám naopak povídky Snape-Lily ráda, takže jsem spokojená a jinak, myslím že máš z hlediska gramatiky i estetiky jedny z nejlépe napsaných povídek...A to, že to někdo, i když to třeba nechce číst, čte a pak ti děkuje za to, žes to nenapsala delší, to je demence, tak se tím vůbec nezabývej a piš :) Ode mně 10 bodů z 10. :-)

3 Lady Vivianne Lady Vivianne | 20. ledna 2011 v 12:07 | Reagovat

[1]: Jo a ještě jedna chybka, v první větě máš ,,z kopá" místo zkopá, takže vážně pomlč :-D

4 Zake Zake | Web | 20. ledna 2011 v 12:10 | Reagovat

[1]: Ju, souhlas s Vivi :D Jako pokaždé má pravdu. :) U Bereniky sice moooc často zrovna nejsem, ale líbí se mi jak píše.

5 Nel-ly Nel-ly | Web | 20. ledna 2011 v 13:53 | Reagovat

[2]: no, tak zrovna chyba v komentáři se doopravdy objeví :-D to nepopírám... když píšeš rychle a v malym rámečku, tak se člověk ani nediví.
Na tom, co jsem napsala, není myšleno nic špatně.. Krom toho, že "Tvůj" doopravy není dobře (a jestli ano, zajímalo by mě, kde se to vzalo? :) doopradvy ano, protože pak dělám sama chyby).
A to děkování, že to není delší... není, protože by mě to nebavilo, ale protože mi to přišlo naprosto akorát a delším okecáváním by to ztrácelo svoje kouzlo... ;-)
neútoč, když to není potřeba

[4]: což o to, mě se taky líbí, jak píše, na svůj věk obdivuhodně, ale kritika většinou pomáhá se zlepšit víc, než když napíšeš - mě se to líbí a na chybu neupozorníš, protože pak se už ta chyba nebude tak často objevovat ;-)

6 Moniska Moniska | Web | 20. ledna 2011 v 14:58 | Reagovat

Moc pěkné.
Nechceš někdy psát knihy?

7 Krasivija Krasivija | Web | 20. ledna 2011 v 20:40 | Reagovat

Pěkné napsané. nevím, co k tomu dodat.

8 yellow-dog yellow-dog | Web | 21. ledna 2011 v 18:06 | Reagovat

Opět dokonalé.

9 Illian Illian | Web | 21. ledna 2011 v 20:04 | Reagovat

Páni, ten nápad, že je Harry Severusův syn je úžasný, sice jsem to už někde viděla, ale...no, řekněme, tam nebyl syn Lily a...ach jo! Už zase se rozkecávám! Pardon. Líbí se mi to a to moc :-) Opravdu, i když Pobertovskou dobu příliš nečtu...a to, že sem tam je překlep je podle mě úplně jedno, to jen abych zareagovala, protože podle mě jde o příběh. O děj! :-)

10 Chiara Povera Chiara Povera | Web | 22. ledna 2011 v 14:31 | Reagovat

Dokonalé!

11 Keta Keta | Web | 22. ledna 2011 v 15:47 | Reagovat

Mooc hezké :-D

12 Hakky Life Hakky Life | Web | 8. prosince 2011 v 14:57 | Reagovat

Pěkné. Ale taky nemusím povídky kde je Lili se Severusem ... ale popravdě nemám ráda vůbec povídky se Severusem ... :-D Nevím proč ... možná protože je hodně ve slaši ... :-( To se mi vůbec nelíbí ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama