Konec epochy

21. června 2012 v 11:18 | Berenika |  My-spirit
Dlouho jsem váhala, kdy se pustím do psaní tohoto článku.
Mám verše pro úvod, ale konec vystihují snad jen epigramy a těmi jsem tento blog zatěžovat nechtěla, ne dnes.
Věc se má tak, že jsem nějakou dobu měla problémy s počítačem. Nešlo mi se přihlásit, do toho jsem měla dokonale zavirovaný e-mail. A stále mám. Proto došlo na nový. Poetia@email.cz


Poetia.
To je jiné, než Berenika, tu už někdo má. Poetiu ne.
Blog nešel, nešel... Slibovala jsem zveřenění Ztracených, přihlásila jsem se, ale při kliknutí na tlačítko "Hned zveřejnit" mne to vyhodilo z blogu. Nejlépe mi úplně vypadl internet. A tak došlo na další nápad.

Mělo to být jen na chvíli.
Mělo to být jen tak, zaměřené jen na poezii pro psaní ve volnou chvíli.
Ale nebylo.

Dostala jsem se na OAKO Brno.
Obor Knihovnické a Informační služby. Jedenáctá, ale ze třiceti přijatých je to podle mne úspěch. Na Hradeckou školu Informačních služeb jsem se dostala jako první. Z Češtiny nikdo neměl víc bodů než já, ale za to asi mohla slohová práce na konci přijímacího testu a upřímně řečeno přijímačky na "Hradebku" tam byly o 90% lehčí než na OAKO Brno.

Splnil se mi můj sen.
Nedávno mi přišlo, že jsem přijatá na internát blízko nové školy. Všechno je dokonalé.
Mám přítele, kterého můžu milovat. Mám partu, se kterou budu na začátku prázdnin stanovat u kamarádky na zahradě. Mám plány na prázdniny. Poprvé v životě mám své vlastní skutečné plány!
Pokud se to podaří, budu tu mít na celý týden přítele. A pokud to bude naprosto dokonalé, budu tu mít i Ill.
A pak se ještě podívám do jednoho z velkých měst za Venom.
Je to... Je to prostě neskutečné.

Nemůžu uvěřit, co se stalo.
Jak se najednou mohlo všechno tak obrátit. Už ani nepláču. Rodiče se tomu brání. Brání se Brnu, brání se stanování s přáteli, brání se myšlence, že si prožívám tu "první lásku." Hádky doma jsou na denním pořádku, ale důležitější jsou ty vyjímečné dny, kvůli kterým jsem kdysi chtěla všechno změnit. A nepláču...

Jedno tenkrát zůstalo a nejspíš víte, co myslím.
Zůstala mi moje identita. Identita vlčice samotářky. Trochu hádavé uplakané malé holky, která ve snech chtěla dobýt svět a přitom zůstat tajemná a zranitelná. Ta identita ale musí pryč. Pokud má být všechno nové a tak krásné, jak to vypadá teď, nemůže tu zůstat "Ta, která přináší vítězství."

Berenika.
Ani nevím, kde jsem to jméno kdysi sebrala. Z egyptských legend? Z internetu? Odkud? Jen tak. Jeho význam mi nedocházel, bylo mi dvanáct. Ale vím jistě, že už nechci být "tou, která přináší vítězství."
Jednou jsem kamarádce řekla, že jsem vždycky chtěla v RPG postavu se jménem Avalon. Ale ruku na srdce, do Naruta se to příliš nehodilo. A tak, když se znovu spustilo fórum KS, přišlo na něj. Začala jsem za Avalon hrát, v podpisu stále své jméno, svůj blog. A stále všechno bylo stejné.

Říkají tomu vyspělost.
Ne, to není. Je to zbabělý útěk od všeho, co mi jen trochu připomíná staré časy.
Chci si užívat chvíle o samotě s přítelem, chci studovat "svoji" školu, pokračovat v literárních soutěžích, procházet s Ill antikvariáty (xD). A to je pro mě naprosto nejlepší, co jsem si dokázala představit. Počítala jsem jen s tou školou. Nevím, co bych dělala, kdybych se tam nedostala. A místo toho mám mnohem víc než jsem si přála. A adapťák, to bude taktéž zajímavý druhý týden v Brně.

Vraťme se k "vyspělosti."
Dobře vím, jak málo toho můžu dokázat. Teď. I přesto mám svoje sny a začínají se plnit i co se literatury týká. Vyhrála jsem. Minulý rok jsem v soutěži z Recyklohraní byla druhá. Teď jsem ve své, třetí kategorii, vyhrála. Zajímavé. Zajímavé, protože jsem to nečekala a když mi to oznámili, málem jsem v návalu štěstí vyletěla z kůže.
ZŠ Habrmanova. Dala mi tolik nových možností. Díky přestupu do Hradce jsem toho mohla tolik začít měnit, že by teď přece byl hřích nedovést to do konce.
Když už jsem začala jednou utíkat, tak proběhnu cílem.

Před čím utíkám?
Před sebou? Teď už jde spíš o to, k čemu utíkám. Od školy, od města, ve kterém jsem. Malé, pět tisíc obyvatel... A já mezi nimi nemám jediného člověka, se kterým bych si mohla promluvit o psaní. Možná mám a nepřišla jsem na to. Byla jsem malá. Byla jsem hloupá a stále jsem, puberťák se ze dne na den nezmění.

Ale časem ano.
Když se ohlížím za sebe a porovnávám své psaní předtím a teď, cítím se dobře.
Opravila jsem celou Mozaiki a zveřejnila ji na novém blogu. Dokonce je tam i část, kterou nikdo z vás ještě neviděl. Nová sedmá kapitola! A když už jsem byla u toho, stihla jsem se mrknout i na jednorázovky, které jsem tam chtěla mít. Z otázek na různých webech jsem si vytvořila svůj HP dotazník. Také jsem si upravila zadávání v sekci "Píšu na přání."

Řekněte mi, kolik tam toho zbylo z Bereniky?
Jak málo? Jak málo tam zbylo z té slečny, která byla líná při zveřejňování do článku vložit pár "šperků" v podobě oddělovače nebo třeba grafickém provedení tří hvězdiček. Napsala jsem i názvy povídek a využila k tomu předlohu Gormal. Stejně jako jsem využila její layout xD

Nakonec spřátelené blogy.
Čtyři. Proč jen čtyři? Protože Venom je pro mě jako starší ségra, Ill nejlepší kamarádka, Nel-ly je prostě... No, Nel-ly je Nel-ly xD A Lai... Lhala bych, kdybych tvrdila, že mi její pochvaly nelichotí, právě naopak. Obdivuji její způsob vyjadřování. Jaká dokáže být i když vlastně "jenom" komentuje čísi nedostatný článek. A nakonec Kryptozoologie je opravdu zajímavá, nemám pravdu?

Mohla jsem tam dát dalších tisíc odkazů.
Suss, protože mi přijde, že ji znám a protože mám chuť se za ní zase někdy stavit. Temnářku, protože je skvělá spisovatelka. Agreneje, protože jeho básně nemají obdoby a nebo Yellow dog, protože na její blog chodím ráda.
Ketu, protože mě provázela vlastně od začátku tohoto blogu-archivu a najdete jen pár článků, u kterých by nebyl její komentář, i když já byla vždy mizerné SB. Gigi a Drom, protože i když jsou neaktivní, stejně píšou dobře. Lady Viviane, protože stále nemůžu dostat z hlavy, jak se za mě postavila, když se chudák Nel pokusila v komentářích o kritiku xD Le fille Ash, pro její vlastní žánr a stejně jako u předchozích pro skvělé psaní. Bigbiz, Arya, Surynka, Nancy Farraigeová, Charlie Lotte, TlusŤjoch, Lucrecia, Teia Warrilow Gingl, LadyDariel, Skřítek, Monica Otmili, Maglaiz, Dragell, Daletth, Arvari, Tamy, Neriah, Lenroe, Irbis, Monča, Mary-Ane, Anet... A spousta dalších lidí. Známých i neznámých jmen. Nemůžu zmínit všechny, které znám. Něco můžu shrnout pod pojmy "všichni z FB KS" nebo "všichni z FB HP povídek pro každého" Samozřejmě tím myslím ty "tajné" skupiny. S každou věcí, se něco pojí, něco zajímavého, jedinečného. S každým. Pro někoho povídka na přání, pro někoho hezký komentář, pro někoho pár slov a pro ještě menší skupinu to může být sraz. To něco zajímavé, pro co si na všechny vzpomínám.

A proto bych nemohla zahodit blogování.
Pro ten úžasný kolektiv. To je něco, co zůstane i přes dokončení té mé "změny." To mě netíží a i s tím jde změnu dovést do cíle. Určitě ano. I přesto v oblíbených zůstali jen ty čtyři... Protože bych řekla, že mě nejvíc znají. Nel mě viděla, Ill mě viděla, Venom mě viděla... Lai... Dobře, Lai mě ještě neviděla xD Ale to se může napravit xD

Musím se teď usmívat.
Místo zmiňování těch jmen jsem vlastně chtěla říct, že tenhle blog je můj archiv.
Můj archiv absolutně všeho. V rozepsaných mám něco okolo čtyřiceti článků s gify do RPG, obrázky do RPG, rozepsané a nedokončené básně a povídky... Nejvíc si z nich pamatuji rozepsanou báseň, kterou jsem začala, když bylo téma týdne "Toaleťák" a teď je mi neuvěřitrelně trapné ji dokončit xD
Takže tam asi zůstane na věky věků.

Mám pro vás na konec otázku.
Co si myslíte o Avalon? Podle wiki pochází ze slova "abbas," což znamená "Jablko" xD
Pro mě je symbolem svobody, magie, rovnosti kulatého stolu.. Starých způsobů, elegance, etikety... Všeho, čím se snažím být a co se snažím dát dohromady. Heh, ale pohledy české a anglické wiki se liší. Jedna tvrdí, že slovo "abbas" je keltského původu a druhá, že velšského. Takže co myslíte vy?

Ne, nemohla jsem poslední článek ukončit lepší otázkou xD
Děkuji za krásné, společné chvíle. A doufám, že mi napíšete i na ne-archviním blogu, na poetii. Trochu mě deprimuje fakt, že tam jsou pouze dva komentáře! xD

Ach, vlastně jedna otázka.
Opouštím většinu svého života... Tak proč už se zase usmívám?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 m. m. | Web | 21. června 2012 v 11:40 | Reagovat

Dospívání je krásný. Jak člověk začíná chápat, že už je úplně jiným člověkem než si myslel. Změna přezdívky. Změna blogu. Změna stylu. Změna myšlenek. Noví přátelé. Nová města. Nové možnosti :)

Avalon zní dobře. Spíš mi to evokuje město než jméno, ale proč by ne, hlavní je, aby to tobě sedělo, aby ti to dávalo sílu, aby se to pro tebe stalo magickým symbolem, v němž se dokážeš vidět.

Přezdívka je strašně důležitá věc. Je to jméno, které si vybereš ty sama, je to jako když pohan vstupuje do společnosti a volí si jméno, kterým ho budou druzí oslovovat, má to význam a smysl a má to člověka posilovat, má být hrdý, že právě on má tuhle přezdívku, má být vzrušený, když ji někde vidí napsanou a má si říkat "heej, to jsem já, mám nejlepší přezdívku ever" :-D

Nevím proč, ale hrozně mě baví, když mladí píšou takovéhle "prozírací" články a stěhují se jinam, aby tam začali nanovo. Má to v sobě příslib něčeho... nevím, že si na tom dají prostě víc záležet, že to bude ještě lepší než to bylo teď.

Líbí se mi to malé množství spřátelených blogů. Člověk si toho tak může víc vážit a i pro druhé mi přijde, že to má větší váhu než když máš ve sloupku tucet odkazů.

Utíkání mi nezní zase tak inspirativně, ale to je každého věc. Mě spíš baví, když se můžu na věci vykašlat, spálit je a rozprášit, než abych od něčeho utíkala. To bych měla pořád pocit, že si to sebou vláčím jak kouli na řetěze.

2 nel-ly nel-ly | Web | 21. června 2012 v 15:23 | Reagovat

Prej Nel-ly je Nel-ly.... nevim, jestli si to brát osobně.
Hele trochu si mě tím článkem vyděsila... konec epochy, kdoví, co to může být O_O

Ke škole znovu gratuluju, i když byste taky nemuseli všichni utíkat do Brna :-P co na něm máte? Praha je lepší :-D o moc lepší... ech
Přezdívka... jo, ale bylas první Berenika, přestože jinak je jich spousta /a některý chudinky se tak jmenují/ - každopádně s přezdívkama je to složitý, proto jsem si to tak strašně ulehčila a byl klid :-D

Spřátelené blogy, já už to snad ani nevedu, odkazy někde na blogu mám, ale ani nevim, kdy naposledy jsem to aktualizovala nebo koho tam mám... ono je to to samý, s blogem už to není ono, ale zbavit se ho stále nechci a zatím ještě nejsem schopná.

A líbí se mi poslední věta a závěr článku ty můj malej optimisto ;-)

3 Avalon Avalon | E-mail | Web | 21. června 2012 v 16:22 | Reagovat

[1]: ...Dospívání je krásné a přitom by ho někdy člověk nejraději přeskočil. Především onu pověstnou náladovost.

Tím, co nazývám útěkem, vše spálím a rozpráším, jak jsi to vyjádřila ty. Takže především v posledním odstavci se shodneme.

[2]: "Nel-ly je Nel-ly" bylo myšleno rozhodně pozitivně. Praha je větší, ale Brno je... Útulnější?

"První" Berenika jsem rozhodně nebyla. Minimálně jednu blogerku jsem znala na začátku svého blogování a je jich určitě víc. S Avalon mám větší možnost rozletu. Většinu lidí napadne místo, ne jméno. Ano, tvá přezdívka je vskutku nápaditá a příjemná i v tom, že nemusím řešit, kdy mohu někomu začít říkat jménem xD

Nejhezčí na blogu to bylo.. Před rokem? Proč mi přijde, že poslední dobou se to sype? Teď to má takové "nové" ta generace blogerů po nás, pokud to nezní příliš zvláštně. Svého blogu se nevzdám, ale s aktivitou to není to, co bývalo. Ty ještě přispíváš docela často, tohle byl ale můj první článek po... Dobře, nechci vědět, po jak dlouhé době. A zároveň s tím nemohu uvěřit, že se v tomhle internetovém světě pohybuji tři roky ^^

Co se týká mého optimismu, pokud budu optimistická vždy ve chvíli, kdy se mi všechno sype na hlavu, tak děkuji, ale nechci :-D

4 Avalon Avalon | E-mail | Web | 21. června 2012 v 16:23 | Reagovat

...A už mi chybí můj "béčkový" avatar v komentářích... 8-O

5 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 21. června 2012 v 17:36 | Reagovat

Tak to budu držet palce v nové epoše. :) je to příjemně nostalgický pocit (alespoň pro mě), když něco končí a něco začíná.
Nová škola mě po prázdninách taky čeká, koneckonců vždyť jsem stejně staré.
Avalon, připomíná mi to také nějaké město jako m. A cítím z něj svobodu jako ty. Vždy si vybírej jméno-přezdívku, jaké se ti líbí a má pro tebe význam i kdybys ho měla ještě několikrát změnit. Já mám oblíbených jmen snad dvacet, ve svém okruhu mám lidi, co mi říkají úředním jménem (fuj to), Monika nebo Otma... :)

S tím Brnem naprosto souhlasím. Jakožto Pražákovi s moravskými kořeny (které bud vždycky všem ať už úmyslně nebo ne, ale pořád cpát) se v něm cítím líp. Byla jsem tam na přelomu dubna a května a těch pár dní mi stačilo si ho zamilovat. Připomíná mi Valencii. V létě se tam nejspíš zase objevím.

6 Avalon Avalon | E-mail | Web | 21. června 2012 v 17:56 | Reagovat

[5]: Avalon z Artušovských legend, kdo by si to nevybavil? :-D Ani nevím, kdy přesně se mi zalíbilo, ale asi se ho už nezbavím.

Trochu ti závidím, že se v Brně objevíš už v létě. Mě to čeká až v září. Byla jsem tam třikrát a vždycky jen na pár hodin a už i to stačilo k tomu, abych si to tam oblíbila.
Minimálně starobylou (Pokud se to tak dá říct) budovu školy xD

7 Keta Keta | Web | 30. června 2012 v 17:30 | Reagovat

Je to zvláštní, ale připadám si podobně. Čekala jsem od sebe, že odchod ze základky opláču a místo toho se ani neohlížím :-D
A prosím tě, nic si nedělej z toho pocitu, že "jsi mizerné SB" - vůbec to totiž není pravda! :)

8 yellow-dog yellow-dog | Web | 1. července 2012 v 16:14 | Reagovat

Páni já... nevím jestli se mám usmívat a nebo brečet.
Chce se mi smát protože vím že jsi teď šťastná - a to je doopravdy nejdůležitější
a chce se mi brečet protože vím že Berenika skončila.
Vážně nevím co převažuje :-D.
Ale jsem tak strašně ráda že se usmívám.
Takže... ať tě navždy doprovází štěstí Ber. :-)

9 yellow-dog yellow-dog | Web | 1. července 2012 v 16:17 | Reagovat

[8]: Tedy chci říct Avalon :-D

10 es ef es ef | Web | 21. února 2013 v 20:03 | Reagovat

Hrozně moc ti to přeju. Krásný článek.

11 Nathanloate Nathanloate | E-mail | Web | 25. března 2018 v 17:44 | Reagovat

<a href=http://omerta.cc/>dump shop</a> - selling dumps, buy credit cards.

12 Melissaacisp Melissaacisp | E-mail | Web | 26. března 2018 v 16:42 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/>Aliexpress</a> - your star sales...

13 WilliamBeise WilliamBeise | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 11:29 | Reagovat

good-natured website https://mobporno.org/

14 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 10. dubna 2018 v 20:24 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>бадоо знакомства</a>

моя страница вход на сайт знакомства бесплатно, знакомства для подростков, секс знакомства волгоград, знакомство без уфа, сайт знакомств моя страница вход без регистрации, знакомства бесплатная регистрация волгоград, питер знакомства бесплатно, инвиктори знакомства, сайт знакомств планета, знакомства для взрослых за 30, jolly me сайт знакомств, виза жениха знакомство, голые знакомства, бесплатные объявления знакомства, виза невесты виза жениха знакомство, сайты знакомств волгограда бесплатно, знакомств 42, сайт знакомств для создания семьи, знакомства сыктывкар, знакомства для пар, знакомства для взрослых женщин за 30, мэйл знакомства, видеочат знакомства, женщины за 30 знакомства без регистрации, шуры муры знакомства моя страница, тульские знакомства, знакомства 14, знакомства в петрозаводске, знакомства с номерами и фото, знакомства орск, гей знакомства красноярск, онлайн чат знакомств, знакомства для взрослых без регистрации за 30, гей знакомства екатеринбург

15 ElmiraPen ElmiraPen | E-mail | Web | 15. dubna 2018 v 0:02 | Reagovat

http://ripkj.tk - your Aliexpress star sales...

16 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 14:22 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>клуб знакомств</a>

Онлайн сообщество знакомств для интима. лучшие встречи с противоположным полом для C... в твоем городе. Не проходи мимо - не останешься равнодушным!

тендер знакомства, tabor ru бесплатные знакомства моя страница, приятные знакомства мультфильм, знакомства tabor бесплатный сайт знакомств, знакомства для взрослых без регистрации бесплатно москва, знакомства татьяна, знакомство с девушками без регистрации с номерами, знакомства без обязательств без регистрации, мамбо сайт бесплатно знакомств, знакомства mail ru моя страница, знакомства ру 24, знакомства дамочка, знакомства южны, знакомства иркутск бесплатно, знакомства приморско, хорнет знакомства, дом 2 знакомства, знакомство маи ру, друг вокруг знакомства без регистрации, знакомства братск, tabor ru сайт знакомств бесплатно, знакомства майл ру версия, тв сайт знакомств, бесплатный сайт знакомств для секса, знакомства с замужними женщинами, знакомство смотреть бесплатно, двое тв знакомства, знакомства tabor мобильная версия, знакомства спб бесплатно регистрации, конспект знакомство с группой, знакомства спб без регистрации бесплатно, знакомства сейчас, знакомства без телефона москва, мобильные знакомства регистрация, картинки знакомства, бесплатный сайт интим знакомств, двое тв сайт знакомств, знакомства с мамами, сексуальные знакомства, лав планета знакомства, секс знакомства в в новгороде, фото знакомства волгоград, фото знакомства за 30, смс маяк знакомства, сайты знакомств регистрация с номером, знакомства нижневартовск

17 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 15:47 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>баду знакомства</a>

Онлайн клуб знакомств для интимных встреч. Реальные встречи с противоположным полом для C... в твоем городе. Заглядывай - не останешься равнодушным!

знакомства в москве без регистрации, женихи знакомства, знакомства теле, знакомства в ярославле, знакомства в хабаровске, данные сайта знакомств, сайт знакомств новгород, сайт знакомств без регистрации с телефонами, сайт знакомств без секса, знакомство смотреть онлайн, знакомства бесплатно вход на мою страницу, мамбо знакомство, гей знакомства доска объявлений, знакомства в россии, знакомства ru date, dating ru знакомства, люди сайт знакомств, лав сайт знакомств моя страница, знакомство сергеев, знакомства волгоград без, секс знакомства зрелые, сайт знакомств знакомств дав, сайт знакомств давай, сайт знакомств с мужчинами, бесплатные интим знакомства, знакомства опен моя страница, опен 24 знакомства моя страница, знакомства шанс, клуб знакомств кому за 40, сергей сергеев знакомства, знакомства сергей, международные знакомства, знакомства великий новгород, знакомства для взрослых онлайн, сайт семья знакомств, логин и пароль знакомства, секс знакомства нижний, навечно знакомства моя страница, май лав знакомства моя страница, знакомства 684, знакомства для женатых, знакомства волгоград без регистрации, урок знакомство с классом, знакомства фотострана моя страница, бесплатное фото девушек знакомств, сайт знакомств с женщинами, зрелые женщины знакомства

18 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 16:08 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>баду знакомства</a>

Онлайн сообщество знакомств с целью интимных встреч. Реальные встречи с противоположным полом для XXX в твоем городе. Заглядывай - тебе понравится!

my love знакомства, mine love знакомства, знакомства область бесплатно, сайт знакомств без регистрации бесплатно с фото, александр знакомства, табор знакомства бесплатная регистрация, начало знакомства, знакомства омск без, александр александров знакомства, регистрация знакомства новосибирск, сайт знакомств челябинск, секс знакомства без телефона, май лове знакомства, секс знакомства объявления, елена знакомство, знакомство с родителями фильм 2000, культура знакомства, знакомства 38, секс знакомства краснодар, знакомства поженимся, знакомства фото москва, знакомства почта, знакомства средний, женщина ищет женщину знакомства, женщины ищущие знакомства, loveeto сайт знакомств, знакомства датинг ру, знакомство ru бесплатный сайт

19 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 16:48 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>знакомства для взрослых бесплатно</a>

Онлайн клуб знакомств для интима. Реальные встречи с противоположным полом для C... в твоем городе. Заходи - тебе понравится!

популярные знакомства бесплатно, женщины 45 лет знакомства, знакомства в калуге, регистрация знакомства липецк, сайт знакомств пообщаемся регистрация, пообщаемся сайт знакомств без, wab знакомства, тула без знакомства, май ру сайт знакомства, сайты знакомств в спб бесплатные, знакомства ростовской, гей знакомства челябинск, знакомства в донецке, пообщаемся сайт знакомств без регистрации, знакомства m love ru, друг вокруг знакомство бесплатно, знакомства 24опен, tabor сайт знакомств мобильная версия, tabor ru сайт знакомств мобильная версия, христианский сайт знакомств, женщины за 30 знакомства без регистрации фото, сайты знакомства популярные бесплатные, тиндер знакомства войти моя страница, знакомства женщины за 30 бесплатно, 24опен ру знакомства, сайт знакомств без регистрации москва, topface знакомства, сайт знакомств без регистрации табор моя страница, серьезные знакомства спб, знакомства в севастополе, m mail знакомства, сайт знакомств бебоо, найти табор знакомства, гей знакомства регистрация, знакомство ставропольский, знакомства звуками, знакомства m mail ru, хорнет сайт знакомств, wab ru знакомства, сайт знакомств для брака, учебник знакомства, планета знакомства моя страница, самый лучший сайт знакомств, гей знакомства без регистрации, знакомства энгельс, урок 1 знакомство, бесплатные русские знакомства, нужные знакомства, шуры муры сайт знакомств моя страница, знакомство с женщиной фото бесплатно, знакомства в алтайском, покажи знакомства, знакомства чита без регистрации, алексей алексеев знакомства, знакомства с номером телефона и фото, секс знакомства в новосибирске, случайные знакомства, знакомство с другом, табор знакомства моя страница мобильная версия вход, знакомства в астрахани без, dating знакомства моя страница, лайф знакомства, табор сайт знакомств найти, секс знакомства новокузнецк, знакомства белова, друг вокруг сайт знакомств регистрация, знакомства екатеринбург регистрации, знакомства интим фото бесплатно, знакомства в саранске, знакомства екатеринбург без регистрации, знакомства нижегородская, знакомства оренбург без, знакомства ру без регистрации, знакомства 21, знакомства майл ру без, интим знакомств волгоград бесплатно, знакомства в астрахани без регистрации, сайт знакомств в воронеже

20 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 19. dubna 2018 v 18:31 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>фотострана знакомства</a>

Онлайн клуб знакомств для интима. лучшие знакомства для удовлетворения фантазий у тебя городе. Заглядывай - тебе понравится!

популярные знакомства бесплатно, женщины 45 лет знакомства, знакомства в калуге, регистрация знакомства липецк, сайт знакомств пообщаемся регистрация, пообщаемся сайт знакомств без, wab знакомства, тула без знакомства, май ру сайт знакомства, сайты знакомств в спб бесплатные, знакомства ростовской, гей знакомства челябинск, знакомства в донецке, пообщаемся сайт знакомств без регистрации, знакомства m love ru, друг вокруг знакомство бесплатно, знакомства 24опен, tabor сайт знакомств мобильная версия, tabor ru сайт знакомств мобильная версия, христианский сайт знакомств, женщины за 30 знакомства без регистрации фото, сайты знакомства популярные бесплатные, тиндер знакомства войти моя страница, знакомства женщины за 30 бесплатно, 24опен ру знакомства, сайт знакомств без регистрации москва, topface знакомства, сайт знакомств без регистрации табор моя страница, серьезные знакомства спб, знакомства в севастополе, m mail знакомства, сайт знакомств бебоо, найти табор знакомства, гей знакомства регистрация, знакомство ставропольский, знакомства звуками, знакомства m mail ru, хорнет сайт знакомств, wab ru знакомства, сайт знакомств для брака, учебник знакомства, планета знакомства моя страница, самый лучший сайт знакомств, гей знакомства без регистрации, знакомства энгельс, урок 1 знакомство, бесплатные русские знакомства, нужные знакомства, шуры муры сайт знакомств моя страница, знакомство с женщиной фото бесплатно, знакомства в алтайском, покажи знакомства, знакомства чита без регистрации, алексей алексеев знакомства, знакомства с номером телефона и фото, секс знакомства в новосибирске, случайные знакомства, знакомство с другом, табор знакомства моя страница мобильная версия вход, знакомства в астрахани без, dating знакомства моя страница, лайф знакомства, табор сайт знакомств найти, секс знакомства новокузнецк, знакомства белова, друг вокруг сайт знакомств регистрация, знакомства екатеринбург регистрации, знакомства интим фото бесплатно, знакомства в саранске, знакомства екатеринбург без регистрации, знакомства нижегородская, знакомства оренбург без, знакомства ру без регистрации, знакомства 21, знакомства майл ру без, интим знакомств волгоград бесплатно, знакомства в астрахани без регистрации, сайт знакомств в воронеже

21 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 8:50 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>мобильные знакомства</a>

Онлайн клуб знакомств с целью интимных встреч. Реальные знакомства для C... у тебя городе. Заходи - не пожалеешь!

my love знакомства, mine love знакомства, знакомства область бесплатно, сайт знакомств без регистрации бесплатно с фото, александр знакомства, табор знакомства бесплатная регистрация, начало знакомства, знакомства омск без, александр александров знакомства, регистрация знакомства новосибирск, сайт знакомств челябинск, секс знакомства без телефона, май лове знакомства, секс знакомства объявления, елена знакомство, знакомство с родителями фильм 2000, культура знакомства, знакомства 38, секс знакомства краснодар, знакомства поженимся, знакомства фото москва, знакомства почта, знакомства средний, женщина ищет женщину знакомства, женщины ищущие знакомства, loveeto сайт знакомств, знакомства датинг ру, знакомство ru бесплатный сайт

22 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 9:30 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>знакомства с мужчинами</a>

Онлайн клуб знакомств для интимных встреч. лучшие встречи с противоположным полом для XXX в твоем городе. Не проходи мимо - не пожалеешь!

мамба знакомства регистрация, занятие знакомство, после знакомства, пароль знакомства, табор знакомства без, знакомства в челябинске, знакомства за 40 бесплатно, геей знакомства, светелка знакомства, знакомства навечно, знакомства тольятти, знакомства сахком, сайт знакомств майл, сайт знакомств г, сайт знакомств в москве, планета знакомств, знакомства в ростове, знакомство 24 моя страница, знакомства украина, игры на знакомство, знакомства для создания, презентация знакомство, знакомства данные, табор знакомства моя страница мобильная бесплатно, табор знакомства моя страница мобильная версия бесплатно, мамба знакомства без регистрации, скачать знакомства бесплатно, лав знакомства моя страница, суть знакомств, знакомства mylove, бадоо знакомства моя страница, сайт знакомств фото бесплатно, интимные знакомства, регистрация в знакомстве с девушками, знакомства беларусь, сайт знакомства ру вход, страна знакомств, знакомства для создания семьи, сайт знакомств лове, дан знакомства, сайт знакомств с телефонами, знакомства в барнауле, знакомства дай, знакомства киров, сайт знакомств мобильная версия, знакомства тверь, знакомства брянск, табор сайт знакомств вход на мою страницу

23 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 9:51 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>знакомство с факерами</a>

Онлайн клуб знакомств с целью интима. лучшие знакомства для XXX в твоем городе. Заглядывай - тебе понравится!

круг вокруг сайт знакомств, знакомства лавпланет, знакомства ру войти, знакомства волжский, знакомства в алматы, открытые знакомства, сайт знакомств мулов, мульт знакомства, открыть знакомства, табор сайт знакомств регистрация моя страница, знакомства самара без, москва бесплатные знакомства для взрослых, знакомство mail моя страница, знакомства в мурманске, город знакомств регистрация, девушки ищущие знакомства, знакомства с обязательствами, знакомства май ру, знакомства маяк, хороший сайт знакомств бесплатно, тиндер знакомства моя страница, бесплатное знакомства мамбо, мулове сайт знакомств, мульт в кино выпуск 59 приятные знакомства,

24 ElmerSuche ElmerSuche | E-mail | Web | 20. dubna 2018 v 10:52 | Reagovat

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult><img>http://lastnewstoday.ru/pr/adult/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://lastnewstoday.ru/pr/adult>знакомства 24</a>

Онлайн клуб знакомств для интима. Реальные встречи с противоположным полом для C... в твоем городе. Заходи - не останешься равнодушным!

интим знакомства волгоград, гей знакомства в контакте, tabor сайт знакомств вход, фильм знакомство со, m love знакомства, наталья знакомство, поиск знакомств, серьезные знакомства в москве бесплатно, tabor ru сайт знакомств вход, сайт знакомства без регистрации с номерами, знакомства с женщиной без регистрации с телефоном, сайт знакомства ру регистрация, сайт знакомств mail, знакомство с факерами 2004, www знакомств ru, знакомства комсомольск, tabor сайт знакомств мобильная, знакомство с подготовительной группой, знакомство в старшей группе, анна знакомства, tabor ru сайт знакомств мобильная, знакомство с народными традициями, знакомства дзержинск, фильм знакомство со спартанцами, знакомства майл ру мобильная версия, смотреть фильм знакомство, знакомства встречи бесплатно, большие знакомства, сайт знакомств пермь, мобильные знакомства без, секс знакомства чебоксары, знакомства 65, знакомства нижнекамск, tabor ru знакомства мобильная версия, знакомства 25, знакомства ру вход без

25 Larrytrolf Larrytrolf | E-mail | Web | 8. května 2018 v 14:34 | Reagovat

http://www.santorini.odessa.ua/component/k2/itemlist/user/458541  бесплатные видео мультфильм смотреть   фильм бесплатно rus полностью фильм смотреть онлайн  http://extensions.bowthemes.com/component/k2/itemlist/user/1073135

26 SheilaUnign SheilaUnign | E-mail | Web | 14. května 2018 v 10:23 | Reagovat

В ясный число тебе отправляю! <a href=https://sexypornovideos.net/%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D1%83%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D0%BD%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B0/>Минута внимания книга</a> А далее иллюстрация меняется равным образом автор вижу на отражении себя заново на возрасте да одну с дочерей во свадебном еще платье <a href=https://sexypornovideos.net/%D0%B1%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B0-twin-set-simona-barbieri-twin-set-simona-barbieri-tw005ewowb08/>Блуза Twin-Set Simona Barbieri Twin-Set Simona Barbieri TW005EWOWB08</a> Детей архи хитроумно напичкать, а ажно они со удовольствием лопают свои купатыВышивка изо поддельный самоцвет представляет внешне основание непревзойденных картин из переливающейся около определенном свете алмазной мозаики                          

https://sexypornovideos.net/%D0%BA%D1%82%D0%BE-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B9/ Кто такой

27 bakuninaFaw bakuninaFaw | E-mail | Web | Čtvrtek v 14:00 | Reagovat

<img src="http://partnerkalab.ru/wp-content/uploads/2017/12/Kryptex_mayning-520x245.jpg">

<b>Кryptex</b> — абсолютно бесплатная программа, позволяющая заработать криптовалюту.
Данная программа отличается от большинства сервисов для майнинга!

Во-первых, она бесплатная, и это не сервис для клауд-майнинга поскольку здесь многое зависит от мощности компьютера, чем выше производительность компьютера — тем больше можно заработать, а если подключить ферму, то доход будет очень серьёзный.
Во-вторых, разработчики предусмотрели вывод денег множеством способов и даже на прямую на банковскую карточку. Среди прочего есть достаточно привычные: Qiwi, Яндекс деньги и Paypal, вывод минималки 50 рублей.

<b>Воспользоваться сервисом очень просто:</b>

1. нужно скачать приложение;
2. <a href=http://bidfx.ru/www.kryptex.org>зарегистрироваться</a>
3. включить программу;
4. получать выплаты.

Таким образом минимально можно заработать 1500 рублей, получать выплаты при этом можно в биткоинах, рублях, тенге или гривнах.
Более подробно как настроить Кryptex, и повысить свою прибыль  <a href=http://bidfx.ru/kryptex>читайте тут</a>

28 DenGurImmet DenGurImmet | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:39 | Reagovat

<img src="http://partnerkalab.ru/wp-content/uploads/2017/09/rb2.jpg">

<b>Приветственный бонус в размере $30 начисляется после выполнения нескольких простых действий:</b>

1 Верификация персональных данных- включает необходимость верификации действующего паспорта и реального адреса.
2 Верификация личного телефонного номера.
3 Пополнение торгового счета собственными средствами на сумму $10. Клиент имеет право, по мере необходимости, вывести эти средства.

Исходя из типа выбранного торгового счета, размер приветственного бонуса составляет $30 либо 3000 Cent. Бонус может зачисляться и в евро. В этом случае, по внутреннему курсу брокерской компании будет произведена конвертация. Клиент компании имеет право на единоразовое получение данного приветственного бонуса. Бонус доступен на платформах MetaTrader 4 и 5 и счетах Fix/Pro-Cent и Fix/Pro-Standard.

<a href=http://partnerkalab.ru/roboforex-welcome-bonus-30-usd/>Подробнее как пеолучить 30$</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama